Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Ботанічні сади України

Вторая жизнь срубленных деревьев
Художник Томми Краггс (Tommy Craggs), создает скульптуры из пней, оставшихся от вырубленных или сломавшихся деревьев. Всем известно, что в каждом куске мрамора спрятана скульптура, нужно только ее правильно достать оттуда. То же самое можно сказать и про каждый пенек, каждый упавший ствол в лесу. Вот проблемой «извлечения» скульптур из этих объектов и занимается британский художник Томми Краггс.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 вересня 2011 року, маючи можливість, завітав до Національного ботанічного саду

ім. М.М. Гришка НАН України.

Не дивлячи на пасмурну дощову погоду - колектив саду мав сонячний настрій.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ботанічний сад ХНУ ім. В. Н. Каразіна — об'єкт природно-заповідного фонду м. Харкова загальнодержавного значення, найстаріший ботанічний сад України. Заснований у 1804 р., оголошений Постановою Радою Міністрів УРСР від 22 липня 1983 р., затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р., розширений згідно з Указом Президента України від 9 грудня 1998 р. Загальна площа ботанічного саду складає 41,9 га, розташований по вул. Клочківська, 52 (5,1 га) та вул. Отакара Яроша, 24 (36,8 га).

Адреса установи:

36003, м.Полтава, вул. Ф.Моргуна, 16

Сайт: http://www.botansad.com.ua

Замовлення екскурсій за тел. (05322) 2-28-29 (група від 15 осіб)

Музей працює з 9 до 16 години, без перерви

Вихідний деньсубота та неділя

Наталія ЖОВНІР, 28.10.2009

Величезну територію від вулиці Козака і аж–аж–аж до сучасного Ботанічного провулку у Полтаві колись займала резиденція архієпископа Полтавського і Переяславського. Коли радянська влада все націоналізувала, її розділили й розмістили тут багато організацій. Сюди перенесли й ділянки так званої колекції, яку назвали Ботанічним садом Інституту народної освіти (нині Полтавський державний педагогічний університет імені Володимира Короленка).
— І почали цю територію обживати, — розповідає відомий вчений, ботанік, селекціонер, голова Полтавського відділення Українського ботанічного товариства, доцент Полтавської державної аграрної академії Віктор Самородов. — До війни тут дуже добре був представлений «аборигенний» рослинний світ краю, чого зараз немає ніде в Полтавській області. Тоді робили ставку на типову флору. А вже після війни почали збирати колекції, захопилися сортами Мічуріна…

«Свято квітучої краси» – свято, яке влаштували працівники саду, викладачі природничого факультету вишу та студенти. А переконатися в тому, що назва свята – не суто теоретична, змогли всі запрошені.

90 років тому у Полтаві заклали Ботанічний сад. І тоді, і наразі вся територія Саду – вотчина Полтавського педуніверситету. Людям, які докладають тут свої зусилля та відкривають серце, є чим похвалитися та що показати полтавцям.

20.07.2009

Серед зелених куточків нашого міста є такі, що особливо дорогі полтавцям. Адже в ці оази, які мають багату історію, вкладена також праця наших сучасників, тепло їхніх сердець, сила розуму. Таким куточком є й ботанічний сад Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Тому він узяв участь у конкурсі «Сім чудес Полтави», де загалом змагаються 20 найулюбленіших і найвизначніших пам’яток і місць обласного центру. Городяни вже віддали ботсаду в цьому незвичайному рейтингу почесне друге місце.

Ольга СТАСІЛЮНАС, 20.01.2010

Публікація «Легенди Полтавського ботанічного саду» у «Вечірній Полтаві» від 28 жовтня 2009 року, де зазначено про 95-річчя вишу та 90-річчя природничого факультету, викликала бажання розповісти про людей, у яких пощастило вчитись і разом працювати. Про події, в яких сама брала участь.
Уперше з ботсадом зустрілась восени 1947 року, куди нас, першокурсниць, після занять направив на роботу декан Андрій Каришин. Там ми готували компост під керівництвом садівника Йосипа Грона. Тоді завідував ботсадом за сумісництвом наш викладач ботаніки Дмитро Івашин, який створив колекцію на 100 видів дикорослих лікарських рослин України.
Завідувач кафедри ботаніки Павло Євграфович Сосін читав лекції і особисто опікувався створенням колекції екзотів у невеликій оранжереї, які за каталогами виписував з різних ботсадів країни. Всі  колекції професійно доглядав Йосип Грон.

15.09.2008

Зокрема - його природничого факультету. Із початком навчального року тут традиційно розпочинається еколого-натуралістична практика для студентів вузу.

Цю практику вони називають «польовою». Пояснюють - тут, у Ботанічному саду, умови максимально наближені до природного середовища.

/Антоніна Дзюбаненко, директор ботанічного саду ПДПУ ім.В.Г.Короленка

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"