Волинська область.

Медицина для лучан чи для чиновників?

Ще Олександр Олександрович Богомолець, президент Академії наук, людина з системним мисленням, у своїх тезах казав, що українці мають усі підстави для того, щоб бути однією з найбільш довголітніх націй у світі –географічні, кліматичні, генетичні. І вони можуть жити по 100 років…

Однак в Україні, на жаль, спостерігається тенденція зростання показників смертності, які значно перевищують показники країн Євросоюзу. Як наслідок маємо найвищий в Європейському регіоні рівень природного спаду чисельності населення, а також стрімке постаріння населення. Окрім того, за останнє півріччя смертність в Україні перевищила народжуваність більш ніж у два рази

Детальніше...

Волинська область. Луцьк

Слід розпочати з найголовнішого – безпеки життя

2010-06-30

Як підвищити стандарти життя в Україні обговорювали під час «круглого столу» експерти з громадських та державних організацій. Захід відбувся в рамках публічного обговорення проекту Програми економічних реформ Президента.  Програма – головний документ, який визначає стратегію реформування національної економіки на 5 років. Цей документ було розроблено відповідно до завдань і положень передвиборчої програми Президента України Віктора Януковича.
Для формування стратегічної програми Президент утворив комітет економічних реформ. До його складу увійшли не лише народні депутати та члени Уряду, а й найкращі науковці, експерти різних галузей, представники бізнес-асоціацій та міжнародних інституцій, зокрема, Світового банку та Програми розвитку ООН.

Детальніше...

Волинська область. Луцьк

15.07.2008
Поки на державному рівні роками тільки балакають про необхідність медичного страхування, на Волині багато хто вже встиг випробувати, що це означає на ділі

-Якби не обласна лікарняна каса, хтозна, чи був би зараз з нами мій чоловік. Інфаркт трапився зненацька. Ніколи Олександр на серце не скаржився, був міцний, здоровий, ще й п'ятдесяти йому нема. Поїхав до Луцька на роботу. І от у чужому місті, по суті серед чужих людей раптово «забастувало» серце. Не мав при собі чоловік грошей, нікого не знав у лікарні, але йому відразу ж ввели необхідний дорогий препарат — тромболітик, який хоч і коштує дорого, але рятує життя при інфарктах, інсультах, — розповідає дружина нововолинця Олександра Кулятіна, вдруге переживаючи хвилювання й тривоги тих важких для родини днів.

Детальніше...

Волинська область. Володимир -Волинський

Благодійність по-медичному, або Чи обов’язково робити внески?

Хто, за що, на яких підставах і засадах має платити в лікарняні каси?
У статті 49 Конституції України чорним по білому написано, що кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. «Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена». А що ж насправді?

До редакції завітала схвильована жінка, принесла лист і попросила опублікувати в газеті. Ось його зміст:

Детальніше...

Волинська область. Луцьк

У Луцьку діятиме нова програма, спрямована на допомогу при лікуванні

18.07.2007

У Луцьку діятиме цільова програма «Подаруй мені життя», спрямована на виділення допомоги при лікуванні малозабезпеченим. Ініціатори програми, якими виступили ВО «Наша Україна» та Волинська обласна громадська організація «Волинська обласна лікарняна каса» планують найближчим часом провести благодійну акцію, аби збільшити витратний бюджет програми.

Про це йшлося сьогодні на їх спільній прес-конференції.

Як заявив керівник фракції «Наша Україна» у Луцькій міськраді Андрій КОЗЮРА, на сьогодні 40-50% відсотків звернень лучан стосуються виділення матеріальної допомоги на лікування тяжкохворих, з цими проханнями найчастіше звертаються у міськраду представники соціально незахищених верств населення. А тому, вирішувати цю проблему луцькі «нашоукраїнці» взялися спільно з ВОГО «Волинська обласна лікарняна каса» за допомогою програми, що покликана привернути увагу усіх людей, незалежно від їх політичних уподобань й надати допомогу тим, хто її справді потребує.

Детальніше...

Чи користуватимуться волиняни медичними страховками?

На реформування української медицини, за попередніми підрахунками, необхідно мінімум 56 мільярдів гривень.

Перспективи страхової медицини цього тижня досліджувала газета «Відомості.ua»

Начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк розповідає, що значну частину коштів медзаклади сьогодні отримують від пересічних громадян через благодійні лікарняні каси.

Детальніше...

Волинська область. Луцьк

"Муніципальна лікарняна каса", громадське об'єднання "Допоможемо собі"

Управління охорони здоров'я Луцької міської ради координує функціонування міських лікувально-профілактичних закладів. При управлінні функціонують: інформаційно-аналітичний відділ лікувальний сектор, централізована бухгалтерія, благодійна організація "Муніципальна лікарняна каса", громадське об'єднання "Допоможемо собі".


Контактна інформація:
43000, м.Луцьк,пр-т Волі, 1а
тел. (0332) 72 46 53
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Детальніше...

Волинська область. Луцьк

РАЗОМ ЛЕГШЕ ЛІКУВАТИСЯ

Дмитро ГЛАЗУНОВ,
голова правління ГО “Волинська обласна лікарняна каса”

Недостатній рівень бюджетного фінансування галузі охорони здоров’я змушує шукати альтернативні шляхи поліпшення медичного обслуговування. Один з них — лікарняні каси.

Це — прототип страхової медицини. В основі діяльності лікарняних кас — система накопичення коштів на суспільно-солідарній громадській основі.

Детальніше...