Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Вірус А(H1N1), новини

Станом на 26.10.2009 року.

За даними регіональних бюро ВООЗ, загальна кількість лабораторно підтверджених випадків захворювань людей, спричинених вірусом А(H1N1), в світі складає 407 677, в т. ч. 4 877 летальних випадків, в тому числі в Росії - понад 927 випадків. Із 21 країни Європейського регіону ВООЗ, що надають інформацію по показнику інтенсивності епідемічного процесу по грипу та ГРВІ, Бельгія та Ізраїль повідомили про середню інтенсивність процесу передачі респіраторних інфекцій, в інших 18 країнах спостерігається низька інтенсивність. Вірус пандемічного грипу А(Н1N1) є домінуючим у всіх країнах.

В Україні зареєстровано 2 лабораторно підтверджених випадки захворювання на грип A (H1N1) - Каліфорнія 04/2009.За останню добу, під контролем представників санітарно-карантинної служби, через державний кордон (на в'їзд в Україну) пропущено 87 034 осіб з країн поширення грипу A (H1N1), із них громадян України - 40 778; іноземних громадян - 46 256; в т. ч. громадян Мексики - 0.

Всього з 30.04 по 26.10.2009 р. в'їхало в Україну 14 433 277, із них громадян України - 6 097 201, іноземних громадян - 8 336 076, із них громадян Мексики - 226.

Посилено протиепідемічні заходи в аеропортах та на кордоні, а також моніторинг за циркуляцією збудників в Україні.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України продовжує проведення протиепідемічних заходів щодо осіб, які прибувають в Україну з країн, на території яких зареєстровані випадки захворювання на грип A (H1N1).

За даними Оперативного штабу МОЗ України

Станом на  30.10.2009 року.

У МОЗ України відбувся брифінг Міністра охорони здоров’я України Василя Князевича, де представникам ЗМІ та громадськості було поінформовано про підтвердження нових випадків захворювання на грип А/Н1N1-каліфорнія.

Брифінг проведено за підсумками візиту до західних областей України. «Україна ввійшла в епідемію грипу, так званого каліфорнійського грипу А/Н1N1», - повідомив міністр.

Він зазначив, що станом на 29 жовтня в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім..Л.В.Громашевського АМН України проведено аналіз відібраних 22 зразків матеріалу від хворих (м.Тернопіль). В 11 випадках підтверджено грип типу А, із них 7 – грип А/Н1N1-каліфорнія.

Крім того, фахівцями лабораторії вірусології та СНІД Центральної санепідстанції МОЗ України досліджено матеріали ще 8 осіб (м.Львів) з попереднім клінічним діагнозом ГРВІ на наявність вірусу грипу А/Н1N1. Із них 4 – позитивні на наявність вірусу грипу А/Н1N1-каліфорнія (серед досліджених зразків 1 – матеріал померлого).

Василь Князевич повідомив, що сьогодні відбудеться засідання Кабінету міністрів України та РНБО, де на найвищому рівні обговорять проблеми з протистояння епідемії грипу, в тому числі розглянуть питання введення карантинних заходів.

МОЗ України звернулося до міжнародних організацій про консультативну допомогу та з проханням надати необхідну кількість вакцин від грипу А/Н1N1-каліфорнія.

Василь Князевич повідомив, що Україна забезпечена противірусними препаратами у повному обсязі. Він також додав, що відвідав лікарні Тернопільської, Чернівецької областей та провів засідання за участі медиків, місцевої влади, студентів медвузів.

Міністр охорони здоров’я подякував всій медичній спільноті, яка сьогодні сумлінно виконує свій професійний обов’язок та знаходиться в епіцентрі епідемії, надаючи кваліфіковану допомогу хворим.

Василь Князевич закликав не вдаватися до паніки, максимально дотримуватись рекомендацій з профілактики гострих респіраторних інфекцій та вчасно звертатися по медичну допомогу.

 


Рекомендації Мінздоров'я  http://life.pravda.com.ua/problem/4ae9a35a490fa/

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.