Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Про роботу організації «Лікарняна каса Полтавщини» у Семенівському районі

27.12.2006 №9724
Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» створена у 2003 році. Головною метою її є сприяння розвитку охорони здоров'я в районі та області, вдосконалення медичної допомоги населенню та безкоштовне забезпечення членів «ЛК Полтавщини» ліками, засобами медичного призначення для лікування, діагностики захворювань.
У нашому районі вона впроваджена з 2004 року. Членство лікарняної каси з часом, збільшувалося. На даний час вона налічує 1010 чоловік, що становить 3,24% населення району. За останні два місяці вступили до організації близько 150 чоловік.

3 1010 чоловік близько 45% — медичні працівники району, тобто 450 чоловік. Збільшився відсоток членів лікарняної каси серед педагогічних працівників району — з 68 до 104 осіб.
Недостатньо проводиться робота по залученню населення до цієї структури у деяких сільських радах.
Наразі хочеться відзначити роботу по залученню до організації ЛК населення: Весело-подільської (18 чоловік); Очеретуватської (21); Біляківської (15); Степанівської (14); Криворудської сільських рад (16); а також Семенівської райСЕС (31 чоловік); Семенівської  аптеки №132 (11); Семенівського відділення держказначейства(10),
Безкоштовну медичну допомогу за рахунок благодійної організації отримали на базі Семенівської ЦРЛ: у 2004 році — 48 чоловік; у 2005 — 240 чоловік. За 11 місяців 2006 року — 342 чол. Серед тих, хто вже скористався перевагами членства у благодійній організації «ЛК Полтавщини»: 1.1. Марунич, П.П. Кобильченко, О.Д. Кіяшко, Л.В. Марков, М.І. Ніколенко, О.І. Безпалько, М.А. Зінченко, Г.І. Литвиненко, Н. Синюта, А.П. Шулещенко, В. Ходосова, Ю. Гаркуша, Н.Г. Зінченко, Л.В. Мухіна, Р.І. Мєльцаєв, Т.Ф. Карайбіда, Т. Князева, М.В. Молдавець та багато інших.
За рахунок благодійної організації «ЛК Полтавщини» для Семенівськоі' ЦРЛ було отримано шестиканальний сучасний електрокардіограф, який дає змогу одержувати більш якісну діагностику кардіологічних захворювань. Безкоштовну допомогу можна отримати, перебуваючи як на амбулаторному, так і на стаціонарному лікуванні. Максимальний термін лікування однієї патології за рахунок ЛК в амбулаторних умовах - 10 днів (при наявності листка непрацездатності (для працюючих).
Процес стаціонарного лікування за рахунок ЛК включає в себе тільки терапію основного захворювання та його ускладнень впродовж 12 діб. Лікуються захворювання, передбачені переліком, з таких областей медицини: кардіологія, гастроентерологія, пульмонологія та алергологія; нефрологія; урологія; ревматологія; ендокринологія; гематологія; неврологія; нейрохірургія; отоларингологія; офтальмологія; загальна хірургія; торакальна хірургія; судинна хірургія; проктологія; травматологія; акушерство та гінекологія; інфекційні хвороби; онкологія, комбустіологія; щелепно-лицьова хірургія; дерматологія; інтенсивна терапія.
ЛК не відшкодовує витрати, пов'язані з такими захворюваннями і послугами як: лікування та обстеження, яке не призначене лікарем; обстеження та лікування в комерційних лікувальних закладах; захворювання вірусними інфекціями, грипом (за винятком їх ускладнень); зубопротезуючим і стоматологічним лікуванням; психічними захворюваннями та їхніми ускладненнями; захворювання, причиною яких є зловживання алкоголем, наркотичними або токсичними речовинами; травмами, опіками, отруєннями, отриманими членом ЛК у стані, або в результаті алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння та іншими.
Згідно з рішенням засідання   правління   №10   від 01.11.2006 року Благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» з 01.01.2007 р. щомісячний членський внесок до ЛК становить 8 грн., вступний одноразово — 3 грн.
Обгрунтування: за період з часу утворення цієї організації значно розширився перелік медичних показань для лікування ЛК та її можливостей. Скажімо, фармацевтичний формуляр 2005 р. — розширено можливості у 2 рази по діагнозах та медикаментах.
Члени, які два роки перебувають у ЛК, мають можливість пройти обстеження та лікування в лікувальних закладах м. Києва на суму 1000 грн. при неможливості даного лікування в Полтавській області та інше.
З вересня «ЛК Полтавщини» додатково збільшила перелік своїх можливостей:
Членам ЛК, які більше 6 місяців перебувають на обліку в ній, забезпечується обстеження за направленням обласних спеціалістів на комп'ютерному томографі чи магнітно-резонансному томографі.
ЛК забезпечує лікування гострого інфаркту міокарда тромболітичними препаратами, вартість яких може перевищувати 1000 гривень на одного хворого.
Детальнішу інформацію можна отримати у Семенівській ЦРЛ у заступника головного лікаря Т.А. Панченко.
Віталій ЧЕРЕВНО, начальник відділу охорони ЗДОРОВ'Я РДА.

 

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.